18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Problemy z nagłośnieniem

mygyry • 2024-05-04, 16:01
Ja myślę, że to jednak choroba Filipińska


lukaszjb

2024-05-04, 22:37
Tak to jest w demokracji niedorozwinięta wiekszość, wybiera garstkę idotów by rządziła wszystkim.

sameshitman

2024-05-04, 22:46
Po 1) Robię w nagłośnieniu 20 lat. Nigdy o takich "objawach" nie słyszałem i nie widziałem. Tak pogłos utrudnia, ale nie sprawia, że mowa jest bełkotliwa. Dodatkowo
Po 2) Zaraz prze i zara po wypodiadali się inni - żaden takich "objawów" nie wykazywał.
Po 3) Poniżej wypowiedz jednego z językoznawców:

"Jako językoznawca powiem wam tak: mowa pijacka jest mierzalna. I mowa Kierwińskiego wykazuje cechy mowy po alkoholu.

Te cechy to:

- zaburzona wymowa sybilantów prepalatalno-postalweolarnych (ż/rz). Kierwiński w nagraniu zmaga się z prawie każdym takim fonemem.

- zaburzona jest realizacja zbitek spółgłoskowych: język musi przeskakiwać między miejscami artykulacji w aparacie mowy, co mu nie wychodzi, bo mięśnie na alkoholu są niezdarne.
Pan polityk ma problemy z "ści" w robiliście, na przykład.

- zaburzone są cechy suprasegmentalne, np. tak zwana prozodia (melodia) zdania. Polski jest językiem z silnym akcentem zdaniowym, a słabym akcentem słownym. Nacisk w zdaniu jest nałożony na nową/ważną informację, a nie na poszczególne słowa - te zlewają się często w jeden ciąg.
I u Kierwińskiego słychać zaburzony akcent: ABY ratować, miałem ZAAASZCZYT itd. Oprócz akcentu niepoprawna jest też tutaj długość samogłosek, które stają się zbyt długie.

- następuje wokalizacja spółgłosek bezdźwięcznych:
Kierwiński wymawia np. partnerzy jako "bartnerzy"

- pojawiają się błędy morfo-syntaktyczne: łączone lub podwajane są jedne sylaby, a inne zostają pominięte:
Kierwiński wymawia np. "pojechaliście" jako "pojechaeliście"

- wydłużone są przerwy miedzy słowami - to oczywiste!"

Po 4) Realizatorzy celowo nie pokazywali zooma na Kierwę, doskonale wiedząc, że to go pogrąży. Ale od czego są ludzie w internecie :)



pekka satan

2024-05-04, 23:02
Moim zdaniem to dobrze przemyślany sabotaż. Otwartość popłaca w manipulacjach PiS, Oni robią wszystko po bandzie :)

Quba23

2024-05-04, 23:09
Gość w kolejce do lekarza w mieście Piaseczno omija kolejke i mówi do recepcjonistki..
-ja wchodzę, jestem ministrem, ja nie muszę czekać w kolejce niewiem pani kim jestem..
Jebac takie k***y i sznaty, szkoda że temu Brunowi nie udało się wypie**olic w powietrze tego cyrku na wiejskiej razem z tymi k***ami i szujami.

Pawehan napisał/a:

Podobno nie był piany tylko sprzet sie zj***ł



Nie ośmieszaj się i nie plec takich glupot, ciekawe czy tylko taka papkę łykasz pelokanie. Ha tfu ci w mordę.

qwerq221

2024-05-04, 23:14
dlaczego wy k***y głosowaliście na szwabski rząd

dżonyłojlker

2024-05-04, 23:14
pekka satan napisał/a:

Moim zdaniem to dobrze przemyślany sabotaż. Otwartość popłaca w manipulacjach PiS, Oni robią wszystko po bandzie



Nie zdziwiłbym się gdyby to sam kaczor zakradł się pod stołem i dolał mu spirytusu do pepsikoli.

Love_is_Love

2024-05-04, 23:20
Powinien się zgłosić do neurologa. W kraju alkoholików z automatu podejrzewa się wszystkich o bycie pod wpływem.

Dr_lubicz

2024-05-04, 23:24
Nie debil!!! Gość jest ewidentnie cykniety

psck

2024-05-04, 23:50
PieronJasnySzlag napisał/a:

Ja pie**ole jakie to jest smutne że ludzie wybrali taką swołocz.



Swolocz to chyba twoja rodzina

pazuzu

2024-05-04, 23:52
Jprdl ale z was foliarze, przecież chwilę po tym miał wywiad i normalnie mówił, serio myślicie że minister specjalnie przeszedł naj***ny na takie wydarzenie gdzie wiadomo że będą media i najważniejsze osoby w państwie? dajecie sie podpuscic jak małe dzieci.
Jest nagranie, i nie mówcie że to godzine później bo przecież nikt ze stanu najbania i bełkotu nie wyrzezwial by w godzinę


rutrar

2024-05-04, 23:52

Spychacz napisał/a:

debilu to nagłośnienie ucina mu słowa



I dlatego mamy alko-elyty. Więcej takich wyborców!

PVD90

2024-05-05, 00:09
pie**olony menel :-) :-) :-)

Habiba

2024-05-05, 00:11
psyhepl napisał/a:

Ja pie**ole! jest to gdzieś na YT ?



Jest wpisz imie i nazwisko i dodaj pijany xD

kris1978

2024-05-05, 00:41
Roskosmos napisał/a:

Problemy techniczne to on miał w zawodówce jak mu wkładali długopis do dupy



W Moskwie na egzaminie pewno w ten sposób zaliczyłeś na 5